Šifra artikla:106-90NB15K1-M00B90
Na stanju
Cena 406,760.00 RSD
Cena dostave po komadu: 600 RSD
Ekran
Touch screen 16.0-inch, 3K (2880 x 1800) OLED 16:10 aspect ratio, 0.2ms, 120Hz, 1.07 billion colors, Glossy display
400nits, 500nits HDR peak brightness, 100% DCI-P3 color gamut, Gamut mapping, Contrast ratio 1,000,000:1, VESA CERTIFIED Display HDR True Black 500, PANTONE Validated, 70% less harmful blue light, T V Rheinland-certified, SGS Eye Care Display, Screen-to-body ratio 88%, With stylus support
Procesor
AMD Ryzen AI 9 HX 370 Processor 2.0GHz (36MB Cache, up to 5.1GHz, 12 cores, 24 Threads)
Neural processor: AMD XDNA NPU up to 50TOPS
Memorija
64GB LPDDR5X on board
Hard disk
2TB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD *2
Graficka karta
NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop GPU, 8GB GDDR7
Operativni sistem
Windows 11 Pro
Mreza
Wi-Fi 7(802.11be) (Triple band) 2*2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card (*Bluetooth version may change with OS version different.)
Slotovi
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 10Gbps)
1x USB 4.0 Gen 3 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps)
2x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps)
1x HDMI 2.1 FRL
1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x DC-in
SD Express 7.0 card reader
Kamera
FHD camera with IR function to support Windows Hello
Audio
Smart Amp Technology
Built-in speaker
Built-in array microphone
Baterija
90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion
Rectangle Conn, 200W AC Adapter, Output: 20V DC, 10A, 200W, Input: 100~240V AC, 50/60Hz universal
Fizicke karakteristike
Dimenzije 35.49 x 24.69 x 1.49 ~ 1.73 cm
Masa 1.85 kg
Boja Nano Black / Black
Aluminum, US MIL-STD 810H military-grade standard
Backlit Chiclet Keyboard
Seamless touchpad
support DialPad
Backpack
USB-A to RJ45 gigabit ethernet adapter
Reklamacioni period: 2 godine
| BATTCEL NB | LI 4-cell |
| COLOR DETAIL NB | Crna |
| FPSENSOR | No |
| DIMENSION | 355 x 15 x 247 mm |
| DISKSIZE3 NB | Does not have |
| KEYBOARD | SR |
| MASS BRUTO | 6520g |
| FREQUENCY NB | 5.10GHz |
| RESOLUTION NB | 2880 x 1800 |
| DISC TYPE2 NB | Does not have |
| DISC TYPE3 NB | Does not have |
| SCREEN TYPE NB | Glare |
| TOUCH | Yes |
| USB TYPE C NB | 2 |
| VGA SIZE NB | 8GB |
| WIFI | Yes |
| BT | Yes |
| CARDREADER | Yes |
| COLOR NB | Black |
| DIMENSION WITH PAC | 568 x 18,3 x 435mm |
| HDDRPM NB | No rotation |
| DISKSIZE2 NB | Does not have |
| MEMORY CASH NB | 36MB |
| HDMI | 1 |
| MASS | 5865g |
| ConnTypeMaxChPwer | Rectangle 200W |
| OPTIKA NB | No |
| CASE NB | Aluminum |
| LITKEY | Yes |
| VGA MODEL NB | GeForce RTX 5070 |
| DISPLAY PANEL NB | OLED |
| CAMRES NB | Yes |
| USB2 NB | 0 |
| THUNDERBOLT | 0 |
| 3G | No |
| CARRY BAG | Yes |
| USB3 NB | 0 |
| USB3.1 NB | 3 |
| VGA | No |
| COPILOT+ CAPABLE | YES |
| DISKSIZE1 NB | 4 TB |
| MEMORY NB | 64 GB |
| OS NB | Windows 11 Pro |
| CPU TYPE NB | Ryzen AI 9 |
| CORE NB | 12 |
| SCREEN SIZE NB | 16.0" |
| GRAPHICS NB | Nvidia |
| CPU MODEL NB | HX 370 |
| CPU NB | AMD |
| Charger included | YES |
| DISC TYPE1 NB | SSD |
Uvoznik : Comtrade Distribution d.o.o.
Zemlja porekla : Kina
Godina proizvodnje : 2025